Levné, ale vlastní bydlení

Mobilní dům, domek či mobilheim je jedním k nejlevnějších typů obydlí, které se na trhu s obytnými prostory nachází. Ačkoli se jedná o levné bydlení, tak nízká cena není na úkor kvality. Svůj název získal mobilheim díky své mobilitě, přičemž je možné domek libovolně přesouvat z místa na místo.

Koncepce mobilních domů je známá z minulého století především z Ameriky, kde se její občané velice často stěhují za prací z místa na místo. U nás se mobilheimy v posledních letech začínají těšit stále větší a větší oblibě, ať již díky širokému spektru použití či poměru kvality a ceny bydlení. Mobilheimy nejen že mají nízkou pořizovací cenu, ale díky tomu, že se jedná o obytné vozidlo nikoliv nemovitost, tak ušetříte i na dani z nemovitosti. Díky malé velikosti mobilního domu ušetříte také na pojištění a navíc získáte nezávislost a volnost na svém vlastním pozemku.

Život v mobilheimu si může totiž dovolit téměř každý dospělý člověk, který se pohybuje na pracovním trhu. A tak lidé, kteří nemají možnosti a prostředky mít vlastní rodinný dům a bydlí v podnájmu, mají možnost levnější alternativy rodinného domu v podobě mobilního domku. Díky mobilheimu (mobilnímu domku) člověk získá možnost mít zahrádku, vlastní prostor a pozemek, na kterém se stane svým vlastním pánem, ale také se lidé žijící v mobilním domě přiblíží přírodě. Mobilheimy je totiž možné umístit i do takových lokací, kde by stavba klasického rodinného domu nebyla z nejrůznějších důvodů možná.

Mobilheimy jsou řazeny mezi obytná vozidla a pokud jsou využívána k tomuto účelu, pak nejsou nutná ani speciální povolení stavebního úřadu. Mobilní domy mají ideální využití pro bydlení od jara do podzimu či jako rekreační zařízení. V případě trvalého bydlení v mobilheimu je nutné investovat do zateplení a izolování domu, popřípadě si již koupit plně zateplení mobilní domek, který je vhodný pro celoroční obývání. Ačkoli zateplený mobilheim je oproti klasickému mobilheimu dražší, ale v porovnání s klasickými obytnými domy je mnohonásobně levnější. Mobilní domy mohou být řazeny k nízkoenergetickým domům a to především díky nízkým pořizovacím nákladům, rychlosti výstavby a další přidružené práce, které jsou spojené s výstavbou rodinného domu.

Interiér mobilheimů je různorodý stejně jako vnitřek bytů i domů se různí. Menší mobilheimy mají jeden pokoj s kuchyní a koupelnu, větší mobilní domy mohou mít dva až tři pokoje spolu se společenskou místností s kuchyní a koupelnou. Vnitřek mobilheimu a jeho zařízení je možné přizpůsobit podle zákazníkových přání a představ, aby naprosto vyhovoval jeho potřebám.

MobilheimMobilheim