Malé, útulné a moje!

Zajímáte se o mobilní domy a rádi byste zjistili, jak se v mobilních domech žije doopravdy? Pak si přečtete příběh pana Miroslava, který se svou ženou žije v mobilheimu již pět let.

Pan Miroslav se pro bydlení v domě na kolečkách rozhodl z důvodu finanční nenáročnosti. Jelikož neměl finance na svůj vlastní dům či byt, ale chtěl bydlet ve vlastním, padla volba na mobilní dům. Jedinou větší investicí, kterou bylo nutné podstoupit, byla koupě nového mobilního domu, která Miroslava přišla na půl milionu korun (pozemek již pan Miroslav vlastnil). Pokud by však chtěl investovat méně, dá se používaný mobilní domek koupit kolem sta tisíc korun. Mobilheim zakoupil již plně vybavený, tudíž v den stěhování přijel kamion, usadil domek a pan Miroslav již tentýž večer bydlel. Právě rychlost a jednoduchost je jednou ze silných stránek mobilních domků.

Od té doby, co si pan Miroslav pořídil mobilní domek, ušetří měsíčně několik tisíc. Hradí totiž pouze elektřinu, jelikož vodu má ze své studny, tedy zadarmo a kanalizaci má společnou se sousedy. Panu Miroslavovi při rozhodování, zda si mobilní dům zakoupit či nikoliv, pomohl fakt, že není nutné obíhat úřady s konkrétními povoleními a jediné, co bylo nutné zařídit, byla rovná plocha pro usazení mobilheimu. Ačkoli se jedná o mobilní domek, pan Miroslav má zařízení jako v panelákovém bytě – dva pokoje s nábytkem, kuchyň s jídelním koutem, koupelnu se sprchovým koutem a záchod. Ani se nám nechtělo věřit, že se jedná o jeden z nejmenších mobilheimů na trhu.

Pokud rádi zvelebujete své bydliště, pak jistě oceníte, stejně jako Miroslav, možnost neustálého vylepšování a zlepšování bydlení a jeho okolí. Pan Miroslav přidal ke svému mobilheimu přístavek jako předsíň a nyní začíná pracovat na terase, která bude v létě sloužit pro posezení s přáteli. I úklid či malování v mobilním domku je otázkou několika minut, což se s velkými rodinnými domy nedá srovnávat. Pan Miroslav je rád, že místo uklízení domu může trávit čas na své malé zahrádce a zvelebování bydlení. Díky bydlení v mobilním domě získal dlouho postrádaný klid a soukromí, a ačkoli je jeho příbytek skromný vypadá velmi spokojeně a všem svým přátelům a známým mobilní domky doporučuje.

Na závěr panu Miroslavovi přejeme mnoho dalších spokojeně prožitých let v mobilheimu.