Pro koho je bydlení určeno?

Mobilní domy jsou vhodné pro každého, ať již pro rodiny s nízkým měsíčním příjem, lidi s alternativním způsobem života, ale jsou také vhodné pro jedince, kteří chtějí bydlet blíž přírodě, ať již ze zdravotních důvodů nebo svého přesvědčení. Jsou ideálním řešením pro jedince či rodiny, které své bydliště potřebují relativně často měnit a již je nebaví neustálé stěhování. Mobilheimy jsou také vhodným řešením pro zájmové kroužky, aktivity či tábory vykonávané na louce, poblíž lesa a podobně, kde dětem a jejich vedoucím poskytne mobilheim přístřešek i místo na uskladnění pomůcek. Specifickou skupinou, která jistě ocení variabilitu, cenu a tvárnost bydlení v mobilheimu jsou lesní školky, které ve svém působišti musí mít zabezpečené sociální zázemí a přístřešek.

Mobilní bydlení je vhodné zejména pro mladé rodiny s dětmi, které si prozatím nemohou dovolit stavět dům, ale již mají vlastní pozemek, na kterém mohou díky mobilnímu domku bydlet a to i později po dobu stavby rodinného domu. Po dostavění domu se rodina přestěhuje z mobilheimu do nového domu a mobilní domek může začít využívat jako domek pro hosty či jako úložné prostory pro zahraní náčiní.

Jiným využitím mobilheimu je funkce zahradní chaty, kdy mobilní domek má výhodu rychlé a levné instalace, naproti časově i finančně náročnější variantě zděné či stavěné chaty. Přičemž lidé žijící v panelovém bytě mohou ve svém mobilním domku strávit letní, teplé měsíce a na zimu se vrátit do svého domova. A pokud se vám již váš pozemek či umístění zahrádky nebude líbit, nic nebrání tomu, aby váš mobilheim byl přesunut na nové místo, kde můžete opět nerušeně trávit letní dny a večery.

Podobným využitím mobilního domu jako zahradní chaty, je používání chaty jako zázemí pro sezónní sporty a koníčky jako je rybaření, myslivost a podobně. V těchto případech nemusí být domek ani zateplený, což také snižuje výslednou cenu a je možné jej využít velmi kreativně s ohledem na zvolený zájem a také je možné mobilheim postavit i na místa, kde by běžná budova nemohla být usazena.

Mobilní domy neboli mobilheimy jsou velice často využívány při sezónních pracích či práci na stavbách, kde poskytují kvalitní a levné bydlení pracovníkům a dělníkům stavby, kteří tak místo časově náročného dojíždění mohou delší dobu věnovat své práci a dokončit tak stavbu, co nejdříve. Po dokončení stavebních prací pak stačí nechat dopravní společností naložit mobilheimy a přesunout je na nové pole působiště. Pracovníci tak získají komfortní ubytování, které je bude dle potřeby doprovázet a stane se jim stabilním útočištěm a dočasným domovem.

Další lidé, pro které jsou mobilheimy ideální volbou pro bydlení, jsou starší lidé a senioři, kteří touží své stáří strávit v klidu a pohodě blízko přírodě a nikoliv v panelovém domě s papírovými stěnami a pokřikujícími dětmi. Zároveň se může také jednat o seniory žijící ve vícegeneračním domě, kteří chtějí získat soukromí a klid, ale zároveň se již nechtějí starat o náročný rodinný dům. A právě díky finanční nenáročnosti mobilních domů si mohou senioři dovolit pořídit mobilheim. Mobilheim nabízí také možnost komunitního života, kdy si mohou senioři nechat postavit mobilheimy ve své blízkosti a získají tak za sousedy jedince s podobným uvažováním a věkem.

Fantazii meze nekladou a mobilheim může posloužit opravdu každému, nikoliv pouze výše zmíněným.