FAQ Často kladené otázky

Odpovědi na nejčastější dotazy a další důležité informace na jednom místě.

U nás si vždy vybíráte z nejširší nabídky. Nabízíme bazarové starší domy nebo nové mobilní domy a dřevostavby.

Bazarové domy u nás najdete ve dvou variantách: celoroční nebo sezónní. Nové dřevostavby pak v individuálním provedení dle zákazníka, pokaždé ideální pro zimní i letní období.

 

V ceně všech domů ze skladové nabídky je veškeré vybavení nábytku, sociálního zařízení a spotřebičů.

U nových MD na objednávku záleží na zvolené výbavě zákazníkem. Cena se posléze odvíjí podle konfigurace domu.

Svůj mobilní dům nebo dřevostavbu můžete vytápět hned několika způsoby. Každý si u nás jistě najde to nejkomfortnější.

U bazarových domů je nejobvyklejším typem vytápění plynovým topením na propan-butan. Mobilní domek má uvnitř klasický kotel na spalování propanbutanového plynu, ze kterého kotel ohřívá vodu, která proudí v radiátorech. Takový kotel lze samozřejmě ve většině případů i upravit a místo kupování a připojování lahví se jednoduše připojit na přípojku zemního plynu.

Druhým způsobem, kterým se obvykle mobilní domy vytápí, je topení elektrické. V mobilheimu tak najdete elektrické přímotopy, případně v novějších modelech i elektrické podlahové topení nebo klimatizaci s funkcí ohřevu. Ve výjimečných případech jsou mobilní domy vytápěny horkovzdušným topením, kde se horký vzduch rozvádí průduchy po celém mobilheimu.

Do mobilních domů nainstalujete také krbová kamna. Budete potřebovat pouze prostup ve střeše nebo ve zdi konstrukce MD a do ní posléze vsadit komín. Ze zkušeností zákazníků doporučujeme využít pouze malá krbová kamna s výkonem do 3kW.

Mobilní domy mohou mít velice pestrou škálu velikostí a parametrů. Nejběžnější rozměr u nás je však přibližně 12 x 3,7m. Najdete mezi nimi ale také velikost od 9 metrů délky a od 3,1 do 3,9m šířky. Vnitřní výška mobilheimu se pohybuje kolem 2 metrů a hmotnost od 3 do 6 tun.

Nové mobilní domy mají také velice pestrý výběr velikostí. Od nejmenších ve velikostech kolem 10 x 3,5 metru, po jedny z největších od 13 metrů délky a 4,5 m šířky. Hmotnost těchto domů se pohybuje mezi 12 až 15 tunami a jejich vnitřní výška je vždy komfortně nad 2 metry a výše.

Počet místností je individuální dle typu mobilheimu. Pokaždé v nich ale najdete obývací část s kuchyní, koupelnu a různorodý počet pokojů.

Každý mobilní dům má základní konstrukci z ocelového rámu. Součástí konstrukce je i manipulační podvozek s nápravou a přípojnou ojí.

Střechu většinou tvoří hliníkový nebo pozinkovaný plech ve tvaru střešních tašek. U nových MD mají mnohdy domy dokonce volitelnou výšku sklonu.

Vnější část mobilního domu najdete nejčastěji v hliníkovém plechu, případně v plastovém provedení. Některé domy mají také opláštění z dřevěných palubek a tvrzeného plastu.

Vnitřní konstrukce je tvořena z minerální vaty, pěnového polystyrenu nebo v nejmodernějším provedení PUR stříkané pěny. Na vnitřní straně je poté buď obklad z PVC panelů, dřevěných palubek, tapetované překližky nebo jiných vhodných materiálů.

Financování mobilního domu lze vyřešit vícerem možností. Nejstandardnějšími variantami je však americká nebo klasická hypotéka, případně spotřebitelský úvěr.

Mobilní dům u nás zafinancujete skrze naši finanční kancelář, která pro Vás zajistí vždy nejvýhodnější podmínky.

Dopravu na místo u bazarových domů máte jedině u nás ZDARMA!

Hradíte pouze případnou dodatečnou techniku (jeřáb, traktor apod.) při náročnějším závozu.

U nových domů se cena dopravy řeší individuálně. Nejdříve k Vám přijede náš specializovaný technik. Ten na místě zvolí nejvhodnější cestu a použitou techniku, od které se poté zjistí i cenová kalkulace.

Usazení mobilního domu není složité, avšak nelze ani podcenit. Místo pro usazení mobilního domu byste měli upravit nejlépe do roviny a na pozemku mít vždy potřebné přípravy.

Bazarové domy standardně usazujeme na nastavitelné kovové vzpěry a betonové dlaždice. Pro nové domy bude příprava složitější. Ty na pozemku nejčastěji usazujeme na betonové patky nebo betonovou desku.

Pokud chcete přípravu opravdu dokonalou, doporučujeme také prostor pod domem opatřit štěrkovým kačírkem, kamenivem nebo geotextilií.

Provoz mobilních domů a dřevostaveb není v žádném případě náročný. Dřevostavby jsou ideální volbou jako energeticky úsporný a zároveň udržitelný druh bydlení. Díky jejich tepelným vlastnostem, izolaci a nepřeberným možnostem druhů vytápění se můžou stát Vaším vysněným domovem.

Životnost mobilního domu, případně dřevostavby je závislá na mnoha faktorech. Běžně se ale uvádí životnost kolem 80 a více let. Záleží však na prováděné péči, údržbě, umístění nebo druhu užití domu.

O naší společnosti TOP Mobilní domy s.r.o.

Jsme jedni z největších dodavatelů a předních prodejců mobilních domů a dřevostaveb ve střední Evropě.

Díky dlouholeté praxi Vám poskytneme špičkovou kvalitu našich služeb a produktů. Na míru zajistíme financování, projekční služby, dopravu i usazení Vašeho mobilního domu.

Zakládáme si na naší profesionalitě. Zaměřujeme se na specifické požadavky každého zákazníka a vyřešíme jeho individuální potřeby.

20 let na trhu
1789 realizovaných domů
03 pobočky (Praha, Brno, Hradec Králové)